Aktivity & výlety v okolí

Hory a relaxace na dosah

Krkonoše - Janské Lázně

Janské Lázně jsou jediné lázně na české straně Krkonoš. Poklidné horské lázeňské městečko se zajímavou historií se rozkládá na úpatí Černé hory (1299 m. n. m.), na niž vede přímo od našich apartmánů  kabinová lanová dráha Černohorský Expres. Díky pestré nabídce sportovních aktivit - moderní lanovky, vleky, běžecké lyžařské tratě, cyklostezky, stezka v korunách stromů, lanové centrum, sáňkařská dráha a řady dalších se město stalo špičkovým sportovním a rekreačním střediskem s naprosto ideálním východiskem do nejvyšších českých hor a to jak v zimě pro lyžaře, tak v létě pro cyklisty a pěší turisty. 

Janské Lázně však potěší nejen sportovce a milovníky hor, ale svojí úžasnou lázeňskou atmosférou, léčebnými prameny a procedúrami uspokojí i náročné lázeňské hosty. V dnešní době se lázně zaměřují převážně na nemoci pohybového a dýchacího ústrojí. Kromě léčebných programů nabízejí i ozdravné a rekondiční pobyty. Vyvěrá tu několik desítek pramenů, srdcem lázní je secesní kolonáda s blízkou sochou Krakonoše.

Aktivity 

Pestrá nabídka v každém ročním období

Zima

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC je největší lyžařský resort v Česku, který celkem nabízí na 44 km sjezdovek a lyžařských cest na 1 skipas. Kromě nejdelších, až tříkilometrových sjezdovek tu najdete také dětské lokality pro malé lyžaře, atraktivní lyžování v podobě zábavných tratí Funline s klopenými zatáčkami a tunelem, trať s časomírou pro obří slalom a sjezd, skialpinistické výlety.

Sáňkaři mohou využít jedinečné 3,5km dlouhé Černohorské sáňkařské cesty a užít si ji jak přes den, tak na večerním sjezdu z Černé hory. 

Skibusy do lyžařských areálů odjíždí z přilehlého parkoviště cca 2 minuty chůze od apartmánu.

Léto

V letních měsících nabízejí Janské Lázně nepřeberné množství aktivit. Přímo na vrchol Černé hory vede kabinová lanovka Černohorský Expres. Zde navazují další turistické stezky, cyklotrasy nebo sjezd na terénních koloběžkách. U dolní stanice lanovky na Černou horu je možnost zapůjčení horských kol a terénních koloběžek. V nabídce jsou různé outdoorové aktivity - stezka v korunách stromů, lanový park, jízda na čtyřkolkách, jízda na koních, lukostřelba, tandemparagliding a další.

Výlety do okolí

Vydejte se za poznáním, sportem a zábavou

Horská turistika

Z Janských Lázní vede velká řada značených cest. Začít můžete rovnou Krkonošskou promenádou, která skýtá množství výhledů, možnosti občerstvení a je snadno dostupná lanovkou. Další výlety Vás zavedou k Sokolské boudě, Černé boudě, na Lučiny, k Pražské boudě, na Liščí louku, Výrovku. Dojít můžete až do Pece pod Sněžkou a zpět se vrátit třeba autobusem. Pěšky můžete objevovat i stezky Černohorského rašeliniště, navštívit pramen řeky Labe a prochodit řady dalších horských túr. 

Výlety do okolí

  • ZOO Safari Dvůr Králové nad Labem 
  • Golfové hřiště GOLF CLUB  Mladé Buky 
  • Státní zámek Kuks
  • Relaxpark - Pec pod Sněžkou 
  • Aquapark, bobová dráha, Špindl Bike Park - Špindlerův Mlýn 
  • Retropark Sejfy - přírodní koupaliště
  • Karpacz - dřevěný kostelík Wang, Aguapark
  • Lesní hrádek Aichelburg
  • Rýchorský prales
  • Velký a Malý stav - Jezera na polské straně Krkonoš

Stezka v korunách stromů

Nová stezka korunami stromů se nachází v samém srdci Krkonošského národního parku asi 500 m od našich apartmánů. Součástí stezky je naučné centrum v podzemí rozhledny. Najedte zde i výborné občerstvení a pochoutky místní kuchyně. Vzdělávací zastávky jsou i cestou na vrchol rozhledny. Cestu dolů si můžete o 50 metrů zkrátit na suchém tobogánu.

Začněte balit :)